ZAVRŠENA SEZONA BASKETA U REPUBLICI SRPSKOJ

Sredinom avgusta spuštena je zavjesa na još jednu uspješnu sezonu Nikšićko pivo 3×3 lige Republike Srpske.

Ove godine naprvaljen je veliki iskorak, dio turnira je bio dio SoccerBet tura, i po prvi put turnir su imali prenos na Arena sport TV.

Sezonu smo otvorili 7. juna u Derventi, a kravan je tokom tog mjesca još bio u Ugljeviku, Trnu i Doboju.

Pakleni julski raspored započeli smo turnirom u Trnovu, koji je po prvi put bio dio lige, a zatim se igralo u Modriči, Laktašima, Tesliću, Novom Gradu, Prnjavoru, Gacku, Loparama, dok je Sokolac prvi put dočekao karavan. I Šamac, Brod, Istočni Drvar i Prijedor, bili su dio julskog rasporeda.

U avgustu su odigrani turniri u Kozarskoj Dubici, Bijeljni i Mrkonjić Gradu.

Ove godine po prvi put igran je Kup Republike Srpske u Banjaluci, a šampion je bila ekipa Aleksandrovac, koja je u finalu pobijedila Prijedor i osvojila slot za Quest Podgorica koji ima status Čelendžera, a čiji pobjednik putuje na Masters u Amsterdam.

Kruna sezone bio je finalni turnir u Modriči, gdje je šampionsku titulu uzela ekipa Aleksandrovac koja je u finalu sa 21:17 savladala Prnjavor MeridianBet i osvojila slot za Quest Bratislava u Slovačkoj, koji je imao status Čelendžera. Ipak, u Bratislavi su zaigrali Prnjavorčani koji osvojili treće mjesto.

LITE QUEST U REPUBLICI SRPSKOJ

I ove godine odigrana su dva Lite Questa u Republici Srpskoj, u Palama i Prnjavoru.Šampion na Palama bila je ekipa Pale 3×3 koja je osvojila slot za Čelendžer Lanzarote u Šaniji, dok je Liman osvojio Prnjavor i slot za Čelendžer Deqing u Kini.